I alternativní obydlí může být fajn

Dnes není ta nejlepší doba na koupi nového bydlení. Byty, ale i jiné druhy obytných nemovitostí, jsou dražší než kdy jindy. Ale jsou i jiné možnosti.

I alternativní obydlí může být fajn

V našich zeměpisných šířkách existuje dlouhá desetiletí tradice bydlet ve svém. Ještě v dobách nedávno minulých to nebyl velký problém, jelikož byty byly poměrně levné a mohl si je dovolit zaplatit ledaskdo. Dnes je ale situace diametrálně odlišná a kdo chce bydlet třeba ve větším městě či snad dokonce v Praze, ten si musí připravit buďto několik milionů, případně mít nadstandardní plat, aby si mohl vzít na několik desetiletí hypotéku. V menších městech je situace o něco málo lepší, ale ne o moc. Dnes jsou prostě obytné nemovitosti cenově pro valnou část obyvatelstva nedostupné.

Interiér domu

Jisté uvolnění může přijít po schválení nového stavebního zákona, ale to klidně může trvat i řadu let. Do té doby většina dnes mladých lidí skončí v podnájmech, díky čemuž si na vlastní bydlení našetří jen velmi složitě. Je tu ale ještě jedna cesta, které se však nebude líbit každému, a sice mobilní domy. Klasický mobilheim Lavarohouse sice nevypadá jako nic moc, ale v moderním provedení se jedná o plnohodnotné bydlení, které může mnohé zájemce příjemně překvapit. A to v mnoha směrech.

Předně je to cena, která každému potenciálnímu zájemci vykouzlí úsměv na rtech. Ta může být klidně i třetinová oproti bytu. A pořád se to bavíme o nejnovějších a nejlépe vybavených modelech. Ano, tyto domky jsou i v základní verzi kompletně zařízené. Normální nábytek se do nich totiž nedokáže vměstnat, a proto si výrobci vytvářejí vlastní. Celkem očekávaným negativem pak je samozřejmě obytný prostor, respektive jeho nedostatek. Pro mnoho členné rodiny to tedy není, ale pro dva tři lidi je to ideální. Alespoň za ty peníze.

Malý domeček

Podnikatelské účely

Mobilní domy nové, ale i předešlých generací, jsou u nás populární hlavně v podnikatelském sektoru. Mnohé z nich slouží třeba jako provizorní ubytovny pro sezónní dělníky, případně fungují jako stánky prakticky s čímkoliv.