Jaké můžete mít zábradlí na balkóně?


Určitě jste si všimli, že každý balkón, terasa, nebo mini balkónek, má zábradlí. Bez tohoto by se balkóny rozhodně neobešly. Teď mluvíme o balkónech venkovních. Ať už na domech nebo na panelových domech. Zábradlí na balkón kmkdesign se dělá kvůli bezpečnosti. Většinou jsou balkóny plošiny vysoko nad zemí, a kdyby tam nebylo zábradlí bylo by to velmi nebezpečné. Jen si to představte, máte dům a v prvním patře v ložnici máte balkón, který není zajištěný zábradlím. Když ráno ještě rozespalí vstanete a jdete se nadýchat čerstvého vzduchu a spadnete z dvou a půl metrů na trávník. To je ještě ta lepší varianta trávník, ale může to být i beton. To by bylo nehod, zranění a při špatném dopadu i smrt. To si rozhodně nikdo nemůže dovolit nechat balkón bez zábradlí.

zábradlí na balkon

Zábradlí může mít různý tvar i různé provedení. Většinou jsou vždy základem nerezové profily, které si můžete vybrat z kulatého nebo hranatého provedení. Nejčastější volbou jsou celo ocelové zábradlí, kdy je jako výplň použity ocelové pruty a to buďto ve vodorovné nebo svislé poloze. Obě dvě varianty mají něco do sebe. Zábradlí je krásně sjednocené. Když si nepřejete ocelovou výplň, můžete se uchýlit k lepenému bezpečnostnímu sklu. Jsou různé provedení od čistého přes mléčné až barevné. Na výběr je z více variant.

zábradlí na balkon

Samotné uchycení je podle vybraného materiálu a možnosti uchycení. Můžete mít boční uchycení ve více bodech nebo spodní uchycení. Zábradlí můžete kombinovat i s masivním dřevem, ovšem u tohoto provedení je nutné počítat s údržbou, která vám u celoocelového zábradlí odpadá. Dřevo se musí ošetřovat, aby co nejdéle vydrželo. Opět je na výběr z přírodního nebo mořeného provedení. Kombinace oceli a dřeva má taky něco do sebe, vytvoří spojení moderního a přírodního vzhledu. Promyslete dobře svou variantu balkónového zábradlí, zda se vám více bude líbit ocelové provedení nebo skleněné, či kombinované.