Plastové palety jsou tím nejlepším pro přepravu zboží


Plastové palety volí v dnešní době mnoho společností. Rychle se stávají daleko více oblíbenými než klasické dřevěné palety, které se používaly roky před tím. Kdy by se měly plastové palety používat? Měli byste vědět, že plastové palety jsou výhodné především kvůli materiálu, z kterého jsou vyrobené. Plast totiž není těžký a v podstatě i křehký, jako dřevo. Plast patří mezi tvrdé, lehké a odolné materiály. Skvělé jsou na něm i jeho schopnosti poradit si s vodou a vlhkostí. Daleko méně ho také napadají různé plísně nebo jiné mikroorganismy než jiné materiály.

dřevěné palety

Při plastových paletách také nejsou většinou používané hřebíky, jako u dřevěných palet. U těch se často stává, že se uvolní a nechávají po sobě například nečistoty nebo poškodí převážené věci. Plastové palety se zkrátka používají všude tam, kde je důležitý převoz a přesun věcí za přísných hygienických podmínek. Co je vhodné pro přepravu na plastových paletách? Jsou to například potraviny, různé farmaceutické výrobky, jako léčiva, dezinfekce a podobně, papírové výrobky, kdy je nutné, aby nebyl porušen obal, což může být i jiných typů palet problém a také těžké předměty.

sklad

Například velké nádoby s vodou, nebo autodíly a další podobné věci. Plastové palety jdou po použití velmi snadno vyčistit a vydezinfikovat, což z nich dělá naprosto ideální platformu pro přepravu. Žádný jiný materiál totiž nevyčistíte tak snadno, jako právě plast. Největší výhodou plastových palet je také jejich neměnná jednotnost ve váze a velikosti. Jak to? Vždyť dřevěné palety jdou vyrobit taky naprosto stejné, ne? To sice ano, ale dřevo do sebe absorbuje vodu a okolní vlhkost. A to změní hmotnost celé palety, dokonce to může změnit i její velikost. Tohle je důležité například u automatických systému na naskladnění a vyskladnění zboží. Na takové systémy jsou plastové palety tím nejlepším.