Jak si vybrat nejlepší solární zahradní sprchu

Pokud máte to štěstí, že vlastníte zahradu nebo bazén a chcete se vybavit venkovní sprchou, aniž byste se uchýlili k výkopovým, zednickým a instalatérským činnostem, nejjednodušším řešením je určitě solární zahradní sprcha.

Ta poskytne hlavně fantastické zážitky vašim dětem a osvěží i vás. Je to nezbytná součást zahrady, kde je bazén, protože zaručí očistu těla před vstupem do bazénu a lehce se také osprchujete po pobytu v chlorované bazénové vodě, aniž byste museli chodit do koupelny v domě.

sprcha ven

Solární sprchy nevyžadují elektřinu, ale stačí je připojit k potrubí studené vody nebo naplnit jiným způsobem nádrž na vodu. Díky svému inovativnímu konceptu dokážou zachytit sluneční paprsky a použít je k ohřevu vody. Mohou tak dodávat horkou vodu zcela zdarma a především ekologicky, což je způsob, který je v současnosti velice důležitou součástí zlepšení stavu životního prostředí.

Na trhu existuje řada modelů solární zahradní sprchy, které se navzájem liší výkonem, designem a skladovací kapacitou nádrže. Najdete úplně jednoduché sprchy za nízké ceny a také velice sofistikované designové modely, které přinesou do zahrady dotyk moderní elegance a luxusu.

Pokud stále nevíte, kterou z nich si koupit, zvažte, co od sprchy očekáváte, jak by měla mít velký zásobník a kolik jste ochotní do ní investovat.

sprcha ven2

Jak funguje solární zahradní sprcha

Praktická zahradní sprcha solární chlorito.cz je příslušenství navržené speciálně pro vnější umístění, obvykle na zahradě na slunném místě nebo u bazénu.

Jak již bylo zmíněno, její nejoceňovanější vlastností je určitě to, že je zcela ekologickým zařízením, které nijak neovlivňuje spotřebu elektřiny.

Některé solární sprchy vám umožňují mít okamžitě teplou vodu díky solárním panelům vystaveným slunci. Běžnější a ekonomičtější modely naopak vyžadují jen o něco více času, který je nutný k ohřevu nádrže na vodu.

Instalace solární sprchy na zahradě

Instalace solární sprchy je opravdu jednoduchá: k používání stačí, když je připojena k flexibilní trubce nebo hadici, která je zase připojena k vodovodnímu kohoutku se studenou vodou. V tomto okamžiku je instalace hotová a sluneční paprsky jsou během slunečného dne připravené ohřát vám teplou vodu.

Estetika je také důležitá

Solární zahradní sprchy jsou k dispozici v mnoha barvách a materiálech. Díky své praktičnosti a ekonomicky nenáročnému provozu se stále častěji objevují u bazénu a v zahradách. Jsou pohodlné, snadno použitelné a většina z nich je také velmi hezká na pohled.