Souvislost politiky s podnikáním

S jistou nadsázkou se dá říci, že by se srovnávání minulosti a současnosti provádět nemělo, jelikož každá doba si s sebou nese něco jiného. Je samozřejmé, že za několik desítek, či spíše stovek let došlo k významnému posunu v rámci techniky, ekonomiky, ale zejména v oblasti lidského myšlení. Lidé sami se tak posunuli někam, kde snad před dávnou dobou chtěli být.
stůl podnikatele
V rámci celkového vývinu došlo také k tomu, že se podnikání stalo mnohem dostupnějším zdrojem pro zisk peněz. Pojďme se tedy společně podívat, co pro kterou z daných dob bylo charakteristické.
Podíváme-li se do minulosti, zjistíme, že zejména za dob komunismu zde vládlo přesvědčení říkající, že pokud je osoba členem vládnoucí komunistické strany, povede se její rodině lépe. Pokud tedy rodiče vstoupili do strany, bylo pro jejich děti mnohem dostupnější jejich vysněné vzdělání, a celkově měla rodina lepší postavení ve společnosti.
V rámci podnikání nutno říci, že se jednalo o období charakteristické tím, že to, co je moje, je vlastně naše, neboli státu. Jednalo se tedy o dobu, kdy docházelo ke znárodňování podniků. Kvůli tomu tedy i naše rodina přišla o svůj majetek, což bylo pro mé rodiče naprostou katastrofou, jelikož poté bylo velmi těžké zabezpečit matku se čtyřmi dětmi. V současnosti však tedy zůstal jediným fungujícím podnikem Budweiser Budvar.
V rámci současnosti je tedy jedno, jaké má daná skupina lidí žijících pohromadě politické smýšlení, jelikož se dá říci, že dnes je dostupné v celku cokoliv, a to pro kohokoliv. I podnikání se stává přitažlivější možností pro finanční zabezpečení jednotlivců a rodin, a tak dochází ke stále rozvoji a vzniku firem.
plechový sud piva
Dnes jako podnikatel může vystupovat skoro každá fyzická osoba, která je schopná nést následky za své činy. Zvolit si tuto formu výdělku lze skoro v každém oboru, jenž dnešní doba nabízí, avšak stále je lepší být OSVČ, jenž pod někým pracuje, a to zejména kvůli placení zdravotního a sociálního pojištění.