Design kuchyňských linek

Můžete si zvolit a nakombinovat jakýkoliv vzhled vaší nové kuchyně. Moderní, retro, klasický nebo rustikální typ.
Dvířka na lince můžete zvolit laminátová, dýhovaná, foliovaná, dřevěná nebo lakovaná. Mohou být prosklená, výsuvná nebo se mohou vyklápět. Dvířka lze nahradit plastovými roletkami, které jsou velmi praktické a moderní.
kuchyňská linka
Pracovní deska by měla být vytvořena z materiálu, který je velmi odolný. Může být z lamina, dřeva, umělého nebo přírodního kamene a také z akrylátu. Povrchová úprava dřeva je doladěna lakem, olejem nebo voskem. Desky mohou být spojeny neviditelně, ze spodní strany desek je spojovací kování. Také lze desky spojit hliníkovým nebo plastovým spojem.
Stěna za kuchyňskou linkou může být obložena keramickým obkladem, laminátem, sklem, nerezovým plechem, kovolaminátem či kamenem. Dřezy se vyrábějí z klasického nerezu, tectonitu, granitu, keramiky nebo skla. V rámci dřezu může být nainstalován drtič organického odpadu, který jej rozemele a odvede vodou do odpadu.
Vnitřní uspořádání skříněk má vliv na komfort při vaření. Praktičtější a pohodlnější je využití zásuvek než mít ve skříňkách police. Zásuvka umožňuje díky vysunutí lepší dostupnost uložených předmětů. Zásuvky lze doplnit vnitřním příslušenstvím, jako jsou příborníky, vnitřní členění zásuvek, nebo odpadkový koš.
Sektorové kuchyně lze nakombinovat do libovolné velikosti a tvaru. Část lze zvolit také jako doplněk ke stávající lince. Oblíbenou součástí se stal kuchyňský ostrůvek. Lze tady připravovat odděleně některé druhy potravin, nebo může sloužit jako odkládací plocha. Je velmi praktický a rozměr užitné plochy kuchyně značně zvětšuje.
Elektrospotřebiče jako lednice, mrazáky, mikrovlnné a horkovzdušné trouby, myčky, varné desky, kávovary, grily, fritézy, vinotéky, výsuvné zásuvky a digestoře je možné nechat zabudovat do kuchyňské linky. Je doporučeno zvolit je od jednoho určitého výrobce.
ostrůvek v kuchyni
Kuchyňské prostory se dnes doplňují různými typy světel. Jsou intimně podsvíceny LED páskami různých odstínů, nebo si lze nechat osvětlit prostor digestoře.