Dokonalá péče i v zimních měsících


Péče o bazén nekončí s koncem koupací sezóny. O bazén je potřeba se postarat i v období, kdy jej nevyužíváte, aby byl připraven k dalšímu používání a na další koupací sezónu. I přes chladné mrazivé zimní měsíce, kdy se v bazénu nekoupete a nevyužíváte jej, je nutné se o něj dobře a kvalitně postarat. Pokud tedy vlastníte bazén zapuštěný do země, který nemůžete pouze vypustit a složit třeba do sklepa, tak je nutné využít pomocníků, kteří se Vám o bazén postarají do té doby, než jej začnete znovu využívat.

palmy kolem bazénu

Jakmile se tedy rozhodnete, že pro Vás už koupací sezóna skončila, je nutné ještě naposledy zkontrolovat kvalitu vody, protože bazén nikdy nevypouštíte úplně celý. Dále je zapotřebí dodat potřebné přípravky pro úpravu vody a také zazimovač a odstranit všechny plovoucí předměty z bazénové vody, ale ani tohle všechno nestačí k tomu, aby se bazén přes chladné období nepoškodil.

Zimní dilatační plováky se používají v chladném mrazivém období jako ochrana před poškozením bazénových stěn tlakem vznikajícího ledu. Rozmístí se na hladině vody v nejširším místě bazénu, tedy u hranatých bazénů po jejich úhlopříčce a u kulatých v jejich průměru. Díky tomu, že jsou dilatační plováky vyrobeny z pevného, ale přitom ohebného plastu se může led rozpínat jakýmkoliv směrem a bazén se nepoškodí, protože plováky se mu přizpůsobují.
hlava kluka nad hladinou

Při pořizování zimních dilatačních plováků si dobře přeměřte úhlopříčku či průměr Vašeho bazénu, jedna část má totiž padesát centimetrů, a proto jich musíte pořídit několik. V naší nabídce si můžete tyto pomocníky koupit buďto po jednom kuse nebo v sadách po několika kusech. U sad Vám dokonce nabízíme dopravu zdarma. Proto neváhejte a pořiďte si tyto skvělé pomocníky, kteří zajistí, že Váš bazén bude v dobré kondici i další koupací sezónu. I o Váš bazén se postaráme na jedničku.