Půjčování dodávek za účelem cestování za nejkrásnějšími zámky Česka

Půjčování dodávek Půjčovna Praha 9 na dovolenou po Česku je docela běžné a možná vás nepřekvapí, že bývají vozidla na několik týdnů zamluvena, hlavně na prázdninové měsíce červenec a srpen. Takto koncipovaná dovolená může připomínat vodácká či horolezecká dobrodružství, ale také výlety po těch nejzajímavějších zámcích, které jsou dodnes kulturním bohatstvím naší země.

zámek Červená Lhota

Putování za nejkrásnějšími a svéráznými zámky v Česku

Hluboká nad Vltavou – zámek Hluboká je k vidění v každém turistickém prospektu, je to spolu se zámkem Lednice a zámkem Neuschwanstein snad nejfotogeničtější zámecký výjev ve střední Evropě. Působivé je i zámecké okolí – rozsáhlý krajinný park, rybník Bezdrev a řeka Vltava.

Červená Lhota – netypický zámeček vystavěný na ostrůvku, který je obklopený vodní plochou, nemá ve světě obdoby. Často se prezentuje na fotografiích v různých webových průvodcích, ale vidět jej na vlastní oči je něco docela jiného.

zámek Kařina

Kačina a Dačice – jedny z nejkrásnějších empírových staveb obklopené rozsáhlými parky jsou opravdovou oázou klidu, takže můžete své putování v pronajatém voze, obdivování architektury a přírodních krás spojit v jeden celek.

Kratochvíle – velmi zvláštní zámeček je obklopený vodním příkopem a okrasnou zahradou. Je typickou ukázkou rožmberské renesanční architektury konce 16. století, vystavěné podle italského vzoru předměstské vilové zástavby.

Český Krumlov – kdo neviděl krumlovský zámek, o mnoho přišel. Je tu k vidění nejen dochovaný interiér, působivá věž s krásným výhledem, ale i terasovitě členěná zámecká zahrada s jízdárnou, rybníkem a otáčivým hledištěm. Český Krumlov je znám také mezi vodáky, kteří Vltavu splouvají přímo pod zámkem.

Zámek Jemčina – z těch méně známých staveb bychom si mohli připomenout zámek Jemčina, nedaleko řeky Nežárky. Jedná se o bývalý lovecký zámeček na překrásném místě, kde si skutečně můžete odpočinout, stranou od rušných míst, což je bohužel i případ Českého Krumlova a Hluboké nad Vltavou.