Kurkuma a její přínos pro lidské zdraví

Aneb kurkuma nad zlato! Neocenitelný pomocník v rámci prevence proti onkologickému onemocnění. Koření, které disponuje význačnými účinky a náleží mezi velmi cenově přijatelný produkt. Kurkuma je trvale žijící rostlinou, a právě její oddenek je využíván v podobě účinného koření. Jedná se o jednu nejstarší medicínu, však její počátek je datován okolo roku 2000 před naším letopočtem. Za hlavního výrobce je považována Indie, mezi další producenty tohoto koření náleží například Indonésie, Peru nebo Čína.

kurkuma

Kurkuma poutá neustále pozornost, a to nejen pro význačné účinky v rámci prevence rakovinového onemocnění, ale též pro schopnost pozitivně působit na lidský mozek, efektivní výsledek při léčení Alzheimerovy choroby a vzpružení a posílení paměti.

Kurkuma coby ryze přírodní lék

Kurkuma disponuje nejen léčivými účinky, ale rovněž působí význačně v rámci prevence v případě zdravotních problémů a vydatně posiluje lidskou obranyschopnost. Kurkuma je účinná v případě léčby jaterních obtíží. Kurkuma coby zlatavé koření úspěšně ničí bakterie salmonely, rovněž má pozitivní preventivní účinek proti zánětu žaludku i tenkého střeva. Kurkuma je ceněným kořením pro jeho protizánětlivé účinky, je rovněž silným antioxidantem. Všechny její příznačné atributy mají vliv na zmírnění nejen otoku kloubů a k výraznému zlepšení v rámci celkové pohyblivosti.

Nejčastěji je kurkuma a její účinnost spojována v souvislosti s rakovinou. Kurkuma je ojedinělá v tom, že mávýznačný pozitivní vliv na všechny druhy rakoviny! A to bez jakéhokoli vedlejšího účinku. Dále působí účinným vlivem v rámci podpory a ozdravení činnosti zdravých buněk. Na základě podloženého výzkumu bylo zjištěno, že kurkuma je schopna utlumit časný vývoj rakovinových buněk a rovněž eliminuje rozšíření onemocnění.

Konzumace kurkumy

Jak je to s konzumací – v jaké formě a v jakém množství, aby výsledek byl shledán s účinkem? Co je optimální množství? Kromě používání kurkumy ve formě koření a přidáváním tedy do jídla, je v případě vyšší účinnosti ohledně již v případě léčby nemoci umocnit rovněž v podobě potravinového doplňku.

chilli

Mocné účinky kurkumy

· redukce vzniku leukémie u dětí,
· působí proti vzniku metastází a nárůstu melanomu u všech typů rakoviny,
· napomáhá k rychlejšímu hojení ran,
· účinně čistí krev,
· zvyšuje kvalitu spermatu u mužské populace,
· pomáhá při trávení,
· pozitivní vliv při léčbě artritidy a revmatismu,
· preventivně působí proti vzniku zánětům v lidském těle.