Betonové ploty Lanškroun – rychlé a cenově přijatelné řešení pro každý typ pozemkuv

Na počátku nového milénia se začala mezi lidmi šířit módní vlna obkladového umělého kamene. Bylo jej možné využít v interiéru na obložení stěn obývacích pokojů či ložnic, v exteriéru se uplatnil na fasádách v kombinaci s hlazenou omítkou bílé či krémové barvy, a jestliže se vhodně sladil i s dřevěnými prvky konstrukcí krovů, přístřešků či pergol, pak vytvářel zajímavé řešení, do té doby takřka neobvyklé.

Vzhled lámaného kamene dnes napodobují i oplocení z betonových desek. Mohou tak vytvořit esteticky působivé a zároveň funkční a praktické řešení uzavření užitného prostoru do bezpečného zázemí, s minimálními nároky na přípravu terénu, vyhloubení základové rýhy a celkové požadavky na spotřebu materiálu. Výhodou tohoto řešení je především rychlost výstavby, jde o montovaný celek, kdy se do svislých sloupků pouze nasouvají jednotlivé desky o rozměrech 50 x 200 cm, bez nutnosti jakéhokoli pojiva.

rostliny u plotu

Hodí se pro libovolný typ stavby

Průmyslové stavbybetonové ploty Lanškroun https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-lanskroun/ patří k nejvyužívanějším v těchto typech objektů, ať už se jedná o výrobní provozy, sklady, parkoviště, či další prostory pro logistiku. Plní tu požadavky především funkční, jimiž je uzavření plochy před pohledem zvenčí a zabezpečení prostor, chráněných kamerovými systémy nebo pochůzkami strážní služby. V tomto směru jde o nejlevnější, a přitom dostačující řešení pevného zdiva na trhu.

kamenné zdivo

Rodinné domy, chaty a chalupy – stále častěji se objevuje tento způsob ohraničení plochy pozemku u soukromých staveb typů domů a rekreačních chat. Výhodou je možnost zvolit si některou z mnoha nabídek barevných odstínů a tvarů a kombinovat je s dalšími prvky, zejména se dřevem a s živými ploty či popínavými rostlinami.

Dočasné oplocení – systém připomíná stavebnici, desky lze kdykoli rozebrat a oplocení postavit jinde, jestliže se kotevní sloupky pouze zasypou štěrkem a utěsní okolní zeminou. Toho lze využít u dočasných vyhrazených ploch, např. pro dětská hřiště, parkovací plochy, příjezdové cesty, ohraničení zahrad, stavebních parcel atp.