Poznejte pravidla a užívejte si báječného pokeru

Naučit se pravidla pokeru není nic složitého a při troše pozornosti a sledování hry se to po chvíli zvládne naučit každý. Poker má několik herních variant, z nichž v dnešní době je asi nejhranější varianta Texas Hold’em. Poker je hra pro dva a více hráčů. Cílem hry je poskládat co možná nejvyšší karetní variantu, se kterou zvítězíte a budete mít více žetonů než vaši soupeři.
hráčka pokru

Pravidla pokeru

Můžeme mít 3 základní herní varianty – No limit, Pot – limit, Limit.
No limit varianta patří mezi nejhranější variantu a velmi oblíbenou. Hráč může sázet kolik žetonů bude chtít a není při tom žádným pravidlem omezen. Máme zde 5 herních možností – Call, Check, Bet, Raise, Fold. Pokud protihráč vsadí určitý počet žetonu, tak můžete zvolit variantu Call (dorovnat), Raise (sázku zvýšit), nebo Fold (karty položíte a jste ze hry). Jestliže sázky zůstávají a hráč před vámi sázku nenavýšil, potom můžete volit variantu Check (nedorovnáváte, nenavyšujete).
Pot – limit a Limit jsou podobné varianty, kdy sázení probíhá po směru hodinových ručiček. Začíná se od pozice dealera. Ve hře je také sázka Small blind (malá), nebo Big blind (velká). Sázet se začíná od hráče s Big blind.

Karetní varianty

Máme celkem 10 výherních kombinací. Nejnižší je varianta nejvyšší karty, kdy v porovnání s protihráči držíte nejvyšší možnou kartu, například eso. Naopak nejvyšší možnou variantou je královská postupka, kdy hráč sestaví z karet v ruce a na stole pětici karet stejné barvy od desítky po eso. Další výherní variantou může být například čista postupka, full house, nebo často nazývaný poker, kdy hráč sestaví všechny 4 barevné varianty jedné karty.
žetony a karty na poker

Průběh hry Texas Hold’em pokeru

Volíme dealera a hráče po jeho levici, kteří mají small blind a big blind. Dealer se každé kolo mění. Hráči, kteří mají malou a velkou sázku vsázejí dříve, než se rozdají karty. Další sázky probíhají po hráči se small blind, ti mají možnost sázku dorovnat, navýšit, nebo položit karty. Hráči dostanou do ruky dvě karty a sází. Poté se na stůl vyloží tři karty a hráči opět sázejí, to samé po čtvrté a páté kartě. Hráči tedy drží své dvě karty, které nikomu neukazují. Pěti karet vyložených na stole a dvě karty, každého hráče rozhodnou o výherní kombinaci.