Problémy s erekcí v každém věku

Problémy v sexuální oblasti, jako například poruchy erekce, se u mužů mohou objevit v jakémkoli věku. Problémy se tak nevyhnou mladým mužům ani těm starším. Někdy jde o ojedinělý problém a někdy jde o dlouhotrvající. Příčin bývá mnohdy více anebo jen jedna. Příčiny problémů se objevují jak ve fyzické, tak v psychické oblasti. Může tak jít o problémy s erekcí při prvním styku. A nemusí jít nutně o úplně první styk, ale o první styk s novou ženou. Strach, úzkost a obavy z toho, zda bude muž dobrý, zda dokáže ženu uspokojit, jaký na ni udělá dojem a aby se vše povedlo podle očekávání, to vše může mít velký dopad na kvalitu erekce a následně celého styku.

parterský soulad

Většinou jde o příčiny z psychické oblasti. Je tak dobré se příliš nestresovat a uvolnit se. Lze tak před prvním stykem nacvičovat relaxační dýchání, které pak využijete i před prvním stykem. Pracovat s emocemi, protože strach a obavy vycítí i žena. Zkusit se zrelaxovat, celou situaci odlehčit a nedávat ji příliš velkou váhu. Brát situaci s nadhledem a mít pozitivní myšlení. Lez také kvalitu erekce podpořit přírodními doplňky, jako je například ženšen. Můžete se pak více zklidnit, když budete vědět, že jste to něčím podpořili.

sexuální oblast parnerství

Samozřejmě někdy jsou problémy s erekcí i ve fyzické oblasti. Tam hrají roli nemoci jako diabetes, nemoci srdce a cév, vysoký krevní tlak i obezita. Také operace v oblasti pánve mohou a některé léky mohou přispívat k poruchám erekce.

A i další problémy v psychické oblasti mají vliv na kvalitu sexuálního života. Ale téměř vždy mají problémy své řešení. Některé se dají vyřešit rychle, některé potřebují více času, důslednosti i odbornou pomoc. Je třeba přijít na příčinu a následně najít nejvhodnější cestu k jejich řešení. Díky tomu si vy i vaše partnerka můžete užít příjemné společné chvíle v klidu, bez stresu a obav.