Zázračná houba na úklid

Asi každý z nás už určitě někdy čistil nějakou skvrnu z vylitého čaje, kakaa, kávy, vína na koberec, potah, křeslo, matraci nebo na další různá místa, kam se jaksi omylem a nedopatřením nežádoucí tekutina nezadržitelně a dokonale vsákla. Velice často jsou to i loužičky našich nezbedných zvířecích mazlíčků. Nastává otázka, jak je vyčistit. Paní Janu čekalo opět ranní nemilé překvapení v její posteli. Loužička od kocoura Filipa na prostěradle vedle polštáře se nepěkně vyjímala.

malé kotě

Při stahování prostěradla a pracného čištění nostalgicky zavzpomínala na dobu dřívější, kdy byli její dva synové ještě malí. Tenkrát řešila všechny jejich podobné nehody jednoduše a lehce s pomocí „zázračné houby“. V živé paměti měla například vzpomínku na to, jak si Vojta s Matějem spolu hráli polštářovou bitvu. Polštáře létaly na všechny strany, až jeden dopadl i na stůl, kde stála sklenice plná mléka. Bílá tekutina se rázem vylila na žlutý koberec v dětském pokoji. Houba opravdu velmi pomohla. Mléko z koberce se do ní postupně nasávalo tak, že se vždy vyždímaná položila na skvrnu a přitlačila se na ni. Tím došlo k nasátí vylitého mléka z koberce. Poté se znovu dobře vyždímala a vymyla. Pak se místo ještě polilo studenou vodou a houba znovu vše dokonale vysála. To se opakovalo asi dvakrát, než bylo úplně po skvrně a koberec opět zazářil čistotou. Byl zachráněn.

bitva s polštáři

Nakonec se houba vymyla pod tekoucí studenou vodou a vyždímala se. Paní Jana si vzpomínala, že houba po uschnutí ztvrdla, tedy se vždy zase před použitím na odstraňování dalších skvrn musela dát pod tekoucí vodu, aby změkla. Po vyždímání se s ní mohlo opět začít pracovat. Kdyby ji tak nějaká firma znovu vyráběla a prodávala, neváhala by ani chviličku a hned by si ji koupila. Byla to zázračná houba, která by nám i v dnešní době v našich domácnostech při odstraňování skvrn určitě dobře posloužila!