Hry pro rozvoj batolat

Batolata jsou zvídavá, veselá, zkouší, co dovedou a neustále se učí nové věci. Potřebuje někdy pomoci svých rodičů, kteří by jej měli některé věci naučit. Rozvíjet můžete dovednosti, jemnou i hrubou motoriku nebo klidně řeč. Navíc pokud zvolíte formu hrou, děti se budou nejen bavit ale také vzdělávat.
žena s dítětem, prohlíží knihu
1.      Barvy, barvy barvičky
Pokud vaše dítko ještě nepozná jednotlivé barvy, můžete je s dítětem pravidelně trénovat. Možností jak potrénovat barvy je spousta. Můžete třídit barevné kuličky do stejně barevných mističek. Můžete stavět komínek z kostek jedné barvy, nosit barvy na hromádky. Možností je spousta, a pokud vaše dítko bude mít dobrou náladu, tak se určitě s radostí zapojí a třeba se i něco naučí.
2.      Hry na schovávanou
Hra na schovávanou je u dětí velice oblíbená. Děti se budou před vámi rády schovávat a stejně tak rády vás budou hledat. Navíc pokud se vám podaří dítě trochu nabudit a budete schovávanou končit třeba útěkem před vámi, pak skvěle natrénujete nejen postřeh ale také hrubou motoriku, která je u dětí velice důležitá, a to i u těch nejmenších.
3.      Mluvte a ukazujte
Batolata hodně sledují, co se kolem nich děje. Sledují všechno, co se kolem nich nachází, avšak ještě to neumí pojmenovat. Nejjednodušší je dítku ukazovat, pojmenovávat věci a tím jej zabavit. Nejen že se nebude nudit, ale také se brzy naučí, jak dělají jednotlivá zvířátka, jak které zvíře vypadá a brzy vám začne odpovídat, povídat si s vámi, a reagovat na své okolí.
dítě s hračkami
Ať už se rozhodnete dítko zabavit jakkoli, každá minuta, kterou dítěti věnujete, se vám vrátí. Jsou děti, co si rády hrají samy s hračkami ale i ty potřebují nějakou interakci s vámi i s okolím. Děti se rozvíjí tím, že reagují na okolní svět, opakují vaše chování a snaží se s vámi komunikovat. Dopřejte mu dostatek času, na to aby vás mohl sledovat.