Příruční zavazadlo

Samotné zavazadlo musí splňovat předepsané rozměry, které vždy najdete na internetových stránkách dané společnosti nebo je vyčtete z dokumentů při kupování letenky. Obvykle se jedná o velikosti přibližně 55x40x30, nicméně každá letová společnost může mít jiné parametry. Zavazadlo se musí vejít do přihrádky nad sedadly. Lze říci, že se sem vejde nejmenší možná velikost kufru či větší batoh. Většina leteckých společností již povoluje i druhé příruční zavazadlo, které je po sobu letu umístěno pod sedadlem pasažéra. To už ale musí mít výrazně menší rozměry. Počítá se sem především kabelky či malé tašky přes rameno a brašny na notebooky.

Růžový kufr

Další nejasnosti se objevují u balení věcí do zavazadla. Společnosti uvádí mnoho přísných pravidel, která musíte dodržet, abyste se vyhnuli nepříjemnostem u před palubní kontroly zavazadel. Uvnitř zavazadla samozřejmě nesmí být jakékoliv nebezpečné, hořlavé či výbušné předměty. Nejenže nesmíte převážet na palubě nože ale ani nůžky. Buďte obezřetní, obzvláště pokud si budete balit manykúrové potřeby, které bývají dobře viditelné na rentgenové prohlídce na letišti. Raději si je tedy balte do podpalubní jo zavazadla.
Tabule odletů

Rozhodně si nebalte deodoranty ani jiné spreje. Museli byste je při kontrole na letišti vyndat ze zavazadla. Dalším problémem jsou jakékoliv tekuté látky, ani ty by neměly být v zavazadle. Pravidla nejsou tak striktní, společnosti dovolují do zavazadla přesně 1litr všech tekutin celkem. Počítají se i krémy, make-up či gely. Tento objem tekutin musí však být rozdělen do lahviček či krabiček, z nichž každá nesmí překročit objem 100 mililitrů. Jednoduše řečeno můžete mít v celém zavazadle maximálně 10 lahviček s objemem 100 mililitrů. Všechny lahvičky musí být navíc sbaleny do průhledných uzavíratelných středně velkých sáčků. Ty bývají na některých letištích k dostání před vchodem k rentgenu.