Zážitek pro malé i velké

Kdo z nás by nemiloval zvířata. Tito živí tvorové nás provází už od nepaměti a těžko by se hledal člověk, který doma nemá psa, kočku nebo třeba akvarijní rybičky či andulku. Jistě se mnou tedy budete souhlasit, že vašeho mazlíčka vnímáte spíše jako člena rodiny než zvíře. Jejich přítomnost na nás doslova může působit jako terapie vyvolávající v nás pocity bezpečí, klidu, a tím i zlepšení nálady a snížení hladiny stresu. Proto pevně věřím, že takový výlet za zvířátky bude příjemnou a skvělou volbou nejen pro malé.

Výlet s rodinou

Zkuste pro jednou vynechat klasické zoologické zahrady a využijte společný čas s rodinou či přáteli něčím netradičnějším. To nám nabízí například hned sousední Slovensko. Nasaďte tedy pohodlnou obuv, sbalte batůžek a dobrou náladu a vydejte se na cestu.

Pestrobarevný motýl

3 místa, která stojí za to

Zoo Kontakt

Prvním tipem na opravdu příjemné místo, které se při cestování za zvířátky vyplatí navštívit, je Zoo Kontakt nacházející se v Liptovskom Mikuláši. Narozdíl od klasické zoo vás tu čeká zážitek opravdu přímého kontaktu s divočinou a život zvířat naprosto z blízka. Navíc je možnost návštěvy i v zimních měsících včetně komentovaných prohlídek každou hodinu. Nově si budete moct od června odnést i zážitek z Motýlí zahrady – neobyčejné výstavy, která se bude konat hned vedle Zoo Kontakt v Aréně Tatralandie. Vidět můžete dokonce vylíhnutí motýlů z kukly a jejich první vzlétnutí. Chybět nebude ani tunel plný netopýrů pro ty odvážnější z vás nebo nejkrásnější pestrobarevní ptáci.

RANČ pri Žiline

Toto rekreačně-oddechové zařízení pro celou rodinu se nachází 5 km od Žiliny. Zvěřinec v areálu je domovem nejen nejrůznějších klasických domácích zvířat, ale naleznete zde i ta netradiční exotická. Využít můžete například i krmení kůzlátek přímo z lahve či focení a mazlení s malým tygříkem, a připravit si tak opravdu kouzelný zážitek. Mimo jiné je to ale i místo plné sportu se zajímavými atrakcemi pro děti i dospělé. Na chuť si tu přijdou i vaše mlsné jazýčky v restauraci v loveckém a westernovém stylu.

Oáza Sibírskeho Tigra

Za zmínku ale stojí i úžasný slovenský projekt, a tedy Oáza Sibírskeho (ussurijského) Tigra, který byl vytvořen právě pro jeho záchranu. Když budete mít štěstí, naskytne se vám i možnost focení a kontaktu s tygříkem.
Přijet se podívat na toto místo můžete i přes svátky a víkendy, vstupné je zde dobrovolné.

Tak co, už i vy jste si vybrali favorita pro vaše další výletování?