Pronajměte si vůz a vytáhněte děti do přírody

Výchova dětí za socialismu byla mnohem snazší zejména díky tomu, že nebyla technika na takové úrovni, že by to ohrožovalo děti tak, jako dnes. Máme na mysli zejména sociální sítě a e-mail, kdy se na Internetu objevují různá lákadla od psychicky labilních osob, pedofilů a podobných individuí. Největší problém však spočívá v tom, děti jednak poučit, a pak je umět zabavit, aby raději odložily mobil a namísto něj podnikaly zábavnější činnost. Domníváte se, že virtuální realita děti přitahuje víc, než fotbalový míč? Možná ano, tak jim kromě toho míče nabídněte i něco nevšedního.

cykloturistika na Šumavě

Vyjeďte si s dětmi do míst, která ještě neznají, a klidně k tomu využijte pronájem vozidel, vlastnictví automobilu je dnes poměrně drahé, protože musíte platit povinné ručení, dálniční známky, pravidelné kontroly STK, servisní zásahy, výměny pneu a provozních kapalin, a samozřejmě odpadá i pořizovací cena vozu. Pokud auto nepotřebujete denně ke své práci a využíváte jej jen občas, má význam o pronájmu alespoň uvažovat.

Vltava v Rožmberku nad Vltavou

A kam s dětmi do přírody, aby se nenudily? Chce to nejlépe celodenní výlet nebo prodloužený víkend či dovolenou, kde bude každý den poutavý. Naštěstí nemusíte nikam daleko jezdit, není nutné cestovat do zahraničí, i u nás je krásně, jen vědět, kde.

Šumava – z Prahy, od sídla autopůjčovny v Praze 9 se vydejte do Českého Krumlova a pak podél Vltavy na Vyšší Brod a podél Lipna až do Nové Pece a k Jelením vrchům. Zde můžete podniknout jízdu na kolech podél Schwarzenberského plavebního kanálu.

Kokořínský Důl a Máchovo jezero – výlet na hrad Kokořín z Prahy přes Mělník bude děti určitě bavit, z hradní věže je krásný výhled a v Kokořínském Dole jsou k vidění zajímavé skalní útvary. Zakončit putování doporučujeme u Máchova jezera, kde je na pláži Klůček báječné koupání.

Jizerské hory – do Liberce to z Prahy není daleko a zde vám můžeme doporučit přehradu Souš nad Desnou, Antonínov, Josefův Důl, Horní Maxov a rozhledny Královka, Tanvaldský špičák a Bramberk. Krása Jizerských hor vás za slunečného počasí možná velmi příjemně překvapí.