Přirozená krása

Dnešní doba nám vnucuje ideál krásy, který je založen na maximální dokonalosti. Podle médií, jsou „in“ pouze krásné a štíhlé modelky s vosím pasem a výškou 180 cm. A stejně neobyčejně krásné a maximálně upravené ženy na nás vykukují z televizní obrazovky či z dámských i pánských časopisů. Ruku v ruce s tímto trendem jde i reklama, která nám stále připomíná, že to hlavní, co ženy potřebují, aby v tomto světě vůbec obstály, jsou krásné a plné rty, svůdné řasy, super štíhlé tělo a husté dlouhé vlasy.
schovaná ve svetru
Mnoho žen se tímto trendem nechává hodně ovlivňovat a s těmito virtuálními kráskami se srovnávají a chtějí vypadat jako ony. Potom udělají doslova cokoli, aby byly stejně krásné a upravené a svému vzhledu věnují maximální pozornost, mnoho času a peněz. Navíc je na těchto ženách velmi často vidět, že se opravdu hodně snaží a jsou dokonalostí přímo posedlé. Konečný výsledek se však může zvrhnout k nepřirozenému a umělému vzhledu. A to se stává celkem často. Ono totiž na nánosech make-upu a umělých řasách nic přirozeného není.
Samozřejmě existují ženy, které jsou opravdu přirozeně krásné, pečují o sebe, nechybí jim cit pro eleganci a detail a celkově pak působí dokonale. Ovšem mnohem více z nás bojuje s nějakým tím nedostatkem. Horší kvalita vlasů, či pleti, nebo nějaké to kilo navíc, jsou hlavní důvody, proč se ženy trápí. Také si často uvědomují, že nemají tolik času, ale ani peněz, aby se mohly svému vzhledu věnovat tak, jak by si představovaly. A pak jsou frustrované a vyčítají si, že nejsou krásné a dokonale upravené.
dívka mezi záclonami
Ale v životě nejde o to, abychom byly všechny dokonalé, tak jako dívky z módních časopisů! Každá žena je krásná a hlavně jedinečná. A hlavně, nemusíte být někoho kopií, striktně se podřizovat módním a kosmetickým trendům a upravovat se jen proto, že se to od vás očekává. Hlavně buďte svá a věřte si! Sebevědomé ženy se nemusí srovnávat s ideály krásy, protože se mají rády, drží se svých životních zásad a jdou za svými cíli. Takové ženy jsou sami se sebou spokojené, protože si sami sebe váží, díky tomu jsou šťastné, usměvavé, a tedy i krásné.