Na dovolenou pouze s ruksakem

Chystáte se na cestu a nemůžete si s sebou vzít kufr, ale naopak si budete muset vystačit s něčím menším, tedy s batohem nebo krosnou? Nezoufejte, i do nějakého většího batohu se pohodlně sbalíte klidně na 2 týdny, stačí jen na to jít chytře.
plánování s mapou.jpg
Prvním základním krokem bude pořídit si dostatečně velký batoh s vyhovující nosností podle vašich potřeb. Poohlédněte se také po takovém batohu, který je vybavený praktickými kapsami, abyste mohli mít ve vašich věcech lepší systém a abyste to nejdůležitější mohli mít po ruce.
Dobrou radou je také to, že si s sebou do vašeho zavazadla nebalte zbytečně to, co si můžete v místě vašeho pobytu koupit. Vystačíte si tedy jen s tím základním na dobu cesty, tedy s oblečením, základními hygienickými potřebami, pitím a nějakou tou svačinou.
Dobrou vychytávkou jsou také různá minibalení kosmetiky. Díky tomu tak ve vašem zavazadle ušetříte spousty místa, obzvláště dámy. V mini provedení už seženete téměř vše – od zubní pasty, přes sprchový gel a šampon, deodorant, až po intimní gel nebo gel na holení – zkrátka ideální balení, které vám pohodlně vystačí klidně na celou dovolenou.
muž s batohem.jpg
Díky dodržování ověřených rad a zásad při balení věcí na cestu ušetříte ve vašem zavazadle spousty místa, a i přesto budete mít s sebou vše potřebné, bez čeho se na vaší dovolené neobejdete. Velkou výhodou je také to, že můžete ušetřit za letenku, když si vystačíte jen s takovýmto zavazadlem v podobě batohu. Můžete si ho totiž (při dodržení stanovené hmotnosti a rozměrů leteckým přepravcem) vzít s sebou na palubu a nebudete tak platit za odbavované zavazadlo. Zároveň také díky nízkému počtu zavazadel, které si berete s sebou, získáte větší přehled o vašich věcech a předejdete tak snáze ztrátě nebo krádeži.
Už stačí jen ruksak hodit na záda a můžete vyrazit vstříc novým zážitkům a dobrodružstvím.