Místa spojená s druhou světovou válkou, která stojí za to navštívit

Jestliže vás zajímá historie, zvláště pak druhá světová válka, můžete během cestování po České republice navštívit mnoho zajímavých míst, které s událostmi této doby souvisí. Inspirujte se v dnešním článku a vyrazte na vzdělávací výlet po Čechách!
ubytovna v Terezíně
Terezín
V městě Terezín se nacházelo židovské ghetto, ale také tzv. „Malá pevnost“, kde byli vězněni nejen židé, ale například i členové odboje. Docházelo zde také k častým popravám. Malá pevnost je přístupná, můžete projít například chodbou, kterou byli vězni voděni na popravu. Malá pevnost má zajímavou i starší historii. Navštívit zde můžete například celu Gavrila Principa, který spáchal atentát na Františka Ferdinanda d’Este.
Lidice
Příběh Lidic vám je pravděpodobně znám. Během Heydrichiády došlo k vypálení a kompletnímu srovnání se zemí celé vesnice. Ušetřeni nebyli muži, ženy ani děti. V místě Lidic naleznete památník, sousoší, ale také vzdělávací výstavu. Můžete se projít po místě, kde k této tragédii došlo.
Památník národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech
Velmi krásná expozice k tématu druhé světové války se nachází v tomto památníku. Nachází se v zámečku, kde během druhé světové války bydlel Karl Hermann Frank. Ve druhém zámečku v Panenských Břežanech sídlil Reinhard Heydrich. Vedle památníku se nachází kaple od Santiniho, kterou je taktéž možné navštívit.
sousoší lidických dětí
Ležáky
Stejný osud jako Lidice potkal také vesnici Ležáky. Její osud je však připomínán méně často. Navštivte je. Najdete zde taktéž výstavu, připomínající hrůzy druhé světové války.
Kostel svatého Cyrila a Metoděje
Tento kostel je místem, kde došlo k poslední bitvě parašutistů. Mezi nimi byli také Gabčík a Kubiš, kterým se podařilo zavraždit Heydricha. Parašutisté odolávali obrovské převaze mnoho hodin. Následně podlehli. Krypta, v které byli parašutisté ukryti i samotný kostel jsou běžně dostupné.