Začněte s vlastní bio produkcí

Líbí se vám myšlenka, že si pěstujete sami zeleninu, ovoce trháte z keřů a stromů a jít vše bio? Pokud nevlastníte rodinný domeček se zahradou, tak jsou to bohužel zatím jen plané představy. I v malinkém bytě však můžete s vlastní produkcí začít, a to prostřednictvím klíčení. To je skvělý způsob, jak získat vlastní bio potraviny za zcela směšné ceny a s vynaložením minimální námahy.
cibulka ve skořápce

Kvalitní nádobka je základ

Ještě předtím, než nakoupíte vámi zvolená semínka, tak musíte promyslet, do čeho je budete dávat. Je rozhodně výhodné místo klasické misky, kterou máte doma, investovat do speciální nádoby na klíčení, která je uzpůsobená přímo ke klíčení. Můžete si vybrat buď sklenici nebo misku, podle toho, co vám bude více vyhovovat. Velkou výhodou těchto produktů je to, že jsou často diferenciované na patra, to znamená, že jsou rozdělené do několika sekcí, do kterých můžete vkládat různá semínka bez obavy z toho, že se vám promíchají.

Jakmile sem semínka vložíte, stačí to jednoduše přelít vodou. Poté budete muset několik hodin čekat na to, než vše vyklíčí tak, jak má. Doby se liší, avšak téměř nikdy to nebude více než dvacet hodin. Záleží však na tom, jakou plodinu tam zrovna máte.
sazenice na dlani

Co všechno můžete nechat klíčit?

Určitě vás zajímá, co všechno můžete tímto způsobem začít pěstovat. Máte na výběr z opravdu široké škály nejrůznějších plodin. Nejčastěji zákazníci nakupují semínka pšenice, čočky, mungo, ječmene, řeřichy a mnoha dalších rostlin, které jsou tolik oblíbené díky své chuti, a hlavně pozitivním účinkům na lidské zdraví. Obsahují totiž hromadu vitamínů a potřebných minerálních látek, díky kterým budete zdravější a šťastnější. Rostlinná strava je navíc velmi zdravá a lékaři doporučovaná, nezatěžuje tolik střeva, ba naopak je čistí. Určitě je tedy dobrý nápad co nejčastěji zapojovat do svého jídelníčku právě tyto prvky, které vám mohou pomoci utužovat zdraví.