Vodní sporty jsou zábavné a lákavé

Pokud se rozhodnete začít dělat nějaký sport, je to každopádně ta nejlepší volba! Tělo Vám poděkuje a Vy se budete cítit dobře nejen z té fyzické stránky, ale i z té duševní. Sport navozuje pozitivní myšlení díky dobrému prokrvení těla. Potřebujete se udržet v kondici, zregulovat svojí tělesnou váhu nebo vytvarovat postavu? Máme pro Vás tip na vodní sport, který Vám pomůže s již zmiňovanými věcmi. Právě aqua aerobic je velice populární. 

voda v bazénu
Jedná se o rytmické cvičení ve vodě. Je to podobné jako klasický aerobic. Takže se cvičí s hudbou ve svižném tempu.

Výhody cvičení ve vodě: 

  • voda nadnáší, klouby a páteř se díky tomu tolik nezatěžují
  • vhodné pro osoby s nadváhou a těhotné
  • posilování svalů je při aerobicu ve vodě účinnější díky odporu vody 
  • pozitivní vliv na páteř
  • voda uvolňuje, takže i po namáhavém cvičení se budete cítit výborně

Voda v bazénu při cvičení by měla být přibližně do půlky hrudníku. Neumíte plavat? To není překážka! Tento sport je vhodný i pro neplavce.
Vodní aerobic si oblíbily z velké části ženy, ale i muži se můžou zúčastnit, pokud mají zájem.
Jestli chcete zhubnout a viditelně zpevnit postavu, je důležité chodit pravidelně a vytrvat ve cvičení. Jedině tak dosáhnete požadovaných výsledků.
Platí to tak u každého sportu.

Malá rada na závěr. 

žena pije vodu

Na cvičení ve vodě jsou vhodné jednodílné plavky, jsou praktičtější, na těle lépe sedí. To při cvičení ve vodě jistě oceníte. Po cvičení sáhněte po správném nápoji. Iontový s vysokým obsahem hořčíku je ideální! A víte proč? Pomůže Vám doplnit ztracenou energii, minerální látky a ionty. Díky hořčíku se zmírní případné křeče, ke kterým může během nebo po tréninku dojít. Před tréninkem Vám bude stačit obyčejná neperlivá voda. Je ale důležité ji pít pouze po doušcích. Není žádoucí nadměrně si zaplnit žaludek vodou.