Růžový, modrý nebo jiný?

Když provádíme tak důležitý úkol, jakým je zařizování pokojíčku pro děti, musíme si nechat záležet!

holčička a plyšák

Zajistíme klid a bezpečí!

Musí být samozřejmě krásný, útulný a líbit se jim, ovšem také tam potřebují klid a bezpečí! Zkontrolujeme elektrická zařízení, vypínače a zásuvky. Je nábytek stabilní a nehrozí, že na děti spadne knihovna i polička? Dosáhnou na všechny své věci a na vypínače osvětlení? Vybavení by mělo vždy odpovídat věku, velikosti a výšce dětí. Při budování pokoje nezapomínáme, co naše děti baví, myslíme na jejich zájmy a vkus! Zkusíme se na zařizovaný interiér dívat „jejich očima“. Dnes je na trhu velice pestrý výběr hraček, ale i dětského nábytku a různých doplňků.

Buďme kreativní!

Princeznička parádnice ocení sladký růžový pokoj se spoustou místa na parádu a drobné poklady, na malé milovníky zvířat se mohou jejich miláčci dívat z pěkných 3D fototapet, knížek, jako krásné hračky i třeba z povlečení a tvarovaných dekoračních polštářků. Oblíbení jsou samozřejmě také hrdinové pohádek a dětských filmů. Malí sportovci můžou mít pokoj navozující atmosféru hřiště se zeleným „trávníkovým“ kobercem doplněným například sedacím vakem fotbalovým míčem. A kluk automobilový závodník může v některém krásném modelu auta – posteli každý večer usínat. Když zájmy a vkus svých dětí dobře známe, není problém pokoj zařídit dle jejich „gusta“, našich prostorových a finančních možností. Větší děti do vytváření atmosféry pokoje také aktivně zapojíme. Rády si alespoň něco uspořádají a vyzdobí po svém. Je to pro ně důležité!

pokoj kluk

Pozor na barvy!

Barvy jsou v našem životě velice důležité a ovlivňují naše pocity a nálady mnohem více, než si často uvědomujeme. V pokoji určeném dětem na to myslíme dvojnásob! Ty nejmenší miminka zde většinu času prospí. Volíme barvy světlé, čisté. Vhodná je bílá nebo hodně světlé barevné odstíny. V případě výmalby i nábytku. U těch větších, které si v pokoji hrají, můžeme na barevnosti přidat. Zjistíme ovšem, jakou barvu mají nejraději a zda jim nějaká není naopak protivná. Pak klidně vymalujeme každou stěnu jinak a přidáme třeba pestrý nábytek. Ale pozor v pokojích studentů! Přílišná ostrost a kontrasty barev je mohou při učení rušit. Na soustředění a učení je nejvhodnější barvou žlutá!