Má i instalatér nonstop službu?

V našich hlavách existuje určitá zakořeněná představa. Ta říká, že je nemožné, abychom sehnali nějakého řemeslníka v kteroukoliv denní či noční dobu. Podobně jako lékaři, měl by mít například elektrikář či instalatér nonstop službu.

Na jednu stranu je tento požadavek oprávněný – vodní či elektrické rozvody si nevybírají čas, kdy se porouchají, podle pracovní doby. Avšak oproti lékařům je zde jeden dosti značný rozdíl.

instalater3

Ten spočívá v počtu lidí. Zatímco v nemocnicích pracují desítky lékařů, takže není problém, aby se střídali a někdo byl k dispozici 24/7,u řemeslníků je to jinak. Zde se obvykle jedná o malé firmičky, případě rovnou o soukromníky, kdy jeden člověk je zároveň majitelem a zároveň zaměstnancem.

Je jasné, že i on si potřebuje odpočinout od práce a chce mít chvíli klid. Chce se po těžké dni najít, případně oslavit nějaké jubileum ať už své, nebo některého ze svých příbuzných. A rozhodně nebude mít radost, když mu v jejím průběhu zavolá paní Nováková, že jí praskla vodovodní trubka a že teď má vodu všude.

Na druhou stranu je třeba chápat i zákazníka. S každým kubíkem uniklé vody se mu zvyšuje účet, nehledě na způsobené škody, jejichž opravu bude muset platit. Je tedy jasné, potřebujeme mít vše opravené co nejdříve, abychom právě ty již zmíněné škody uvnitř co nejvíce zmírnili.

instalater4

Ovšem tito řemeslníci sou také lidé, a chtějí mít po pracovní době volno. Jak tohle vyřešit? Nejprve se zamyslete, zda je váš problém skutečně tak neodkladný. Opravdu nestačí zavřít v dané oblasti vodu a nepočkat do druhého dne?

Dále kontaktujte v tomto případě spíše větší společnosti, neboť ty mají více pracovníků a mohou tedy lépe, pružněji a rychleji zareagovat na vaše požadavky. A to vám může v některých případech zachránit poměrně velkou část peněz a předejít mnoha problémům.

Jen je nutné nezapomenout, že kterýkoliv řemeslník si za práci mimo pracovní dobu nechá připlatit. To je samozřejmě pochopitelné, přeci jen pracují o svém volnu. Proto se dobře rozmyslete, ať nakonec zbytečně neplatíte víc.