Stres – zabiják krásného vzhledu a spokojeného života


Možná si říkáte, že není zcela v lidských silách, abychom v životě předešli stresu a jeho výskytu. Ten na nás totiž číhá naprosto všude – v práci, ve škole, s dětmi, v domácnosti, v každém vztahu, ovšem do značné míry můžete ovlivnit to, jak se s ním poprat.
Není snadné uvědomit si, jak nám náš život pouze ničí. Z toho důvodu je nejvyšší čas na to, říct si pravdu o jeho účincích na naše zdraví, krásu a spokojený život.
růžová karimatka

Zdravotní potíže způsobené stresem

Určitě se vám stalo, že se na vašem zdraví projevil stres a vy jste se tak museli potýkat s tím, jak se opět postarat o to, aby bylo vaše tělo vůči němu odolné.
Zvýšená hladina srdeční činnosti, obezita, zhoršení stavu kůže, bolesti svalů, ale i nepřekonatelná únava, vám jistě nedají spát a ve většině případů za to může právě fakt, že se ve svém životě příliš stresujete a nedokážete na chvíli vypnout a odpočinout si.
Pokud vám záleží na vašem zdraví a na tom, abyste prožili dlouhý život bez větších potíží, musíte se stresu vyhýbat obloukem nebo alespoň zmírnit jeho vnímání a přijímání negativních vjemů.
ruce na krku

Viditelné zhoršení vaší krásy

Být zdravý, znamená rovněž být i krásný. To značí, že i zdravý vzhled vaší pokožky má na svědomí to, jak je rozzářená a krásná.
Výskyt nepříjemných pupínků v podobě akné, suchá pokožka nebo vznik vrásek na vaší mladistvé pleti je znakem toho, že ve vašem životě prožíváte nadbytek stresových situací, ze kterých čerpáte.
V takovém případě vám nepomůžou žádné kosmetické přípravky a vychytávky, ale jedině to, že se budete snažit dostat se do stavu pohody a rovnováhy.

Šťastný život? Jedině bez stresu!

Na tom, v jakém životním rozpolcení se nacházíte (a jak vnímáte váš život, který žijete) má velký podíl viny napětí a vyčerpání, které prožíváte. Abyste docílili toho, že poznáte v životě štěstí, musíte myslet pozitivně a vyhledávat pouze lidi a podněty, které vás nebudou obírat o všechnu vaši sílu a životní elán.
 

Nezařazené